← Wszystkie blogi

Wskazówki, Jak Zarobić 1000 USD Miesięcznie Jako Grafik w 2023 r

28th February 2023, Website

Czy chcesz zarabiać jako grafik, ale nie chcesz codziennie spędzać wielu godzin na tworzeniu nowych prac? W takim razie generowanie dochodu pasywnego jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Dochód pasywny to świetny sposób, aby Twoja praca przynosiła Ci korzyści podczas snu. Nie musisz codziennie siedzieć przy biurku lub komputerze, aby zarabiać na pracy twórczej; możesz zarobić pasywny dochód bez kreatywnych nakładów.

Największą zaletą bycia projektantem jest to, że możesz zarabiać pieniądze na różne sposoby. Zarabianie dodatkowych pieniędzy oprócz podstawowej pracy może być bardzo korzystne dla Ciebie jako twórcy.

Zarabianie pasywnego dochodu jako grafika może być świetnym sposobem na uzupełnienie dochodów, a cel zarabiania 1000 USD miesięcznie może być osiągalny. Dochód pasywny to dochód, który jest uzyskiwany bez konieczności ciągłego aktywnego zaangażowania i może przybierać formę tantiem, marketingu afiliacyjnego lub dochodu z inwestycji. Jako grafik możesz wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę do tworzenia zasobów, które mogą na bieżąco generować dochód.

W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom zarabiania przez grafika pasywnego dochodu w wysokości 1000 USD miesięcznie w 2023 r. Omówimy najlepsze możliwości pasywnego dochodu, takie jak tworzenie i sprzedaż szablonów projektów, zakładanie strony członkowskiej i tworzenie i sprzedaż kursu projektowania. Przyjrzymy się również strategiom i narzędziom, które mogą pomóc Ci zwiększyć potencjał pasywnego dochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś freelancerem, czy pełnoetatowym designerem, ten przewodnik dostarczy Ci informacji potrzebnych do rozpoczęcia zarabiania pasywnego dochodu jako grafik.

 

W tym artykule znajdziesz 10 kreatywnych sposobów sprzedaży online! Oto kilka pomysłów na aktywny, półpasywny i pasywny dochód dla grafików. Przyjrzyjmy się każdej z tych propozycji.
 

Lista 10 najlepszych kreatywnych sposobów sprzedaży online:

 

1) Twórz i sprzedawaj zasoby projektowe

Tworzenie i sprzedaż zasobów projektowych to świetny sposób na zarabianie pieniędzy przez grafika. Zasoby te mogą obejmować wstępnie zaprojektowane szablony, grafikę, ilustracje i czcionki.

Przedmioty te można sprzedawać na rynkach internetowych, takich jak Creative Market, Envato i Graphic River. Może to być świetny sposób na zarabianie pasywnego dochodu jako grafika, ponieważ zasoby można stworzyć raz, a następnie sprzedawać wiele razy.

 

Twórz i sprzedawaj zasoby projektowe

 

Aby zwiększyć swoje szanse na sukces podczas tworzenia i sprzedaży zasobów projektowych, ważne jest dogłębne zrozumienie trendów projektowych oraz tworzenie unikalnych zasobów o wysokiej jakości.

Dodatkowo warto mieć oko na to, co jest popularne i przydatne dla innych projektantów i twórców. Zbudowanie pokaźnej kolekcji zasobów lub dedykowanego sklepu internetowego może również pomóc w zwiększeniu widoczności i zbudowaniu reputacji w społeczności projektantów.

• Wstępnie zaprojektowane szablony — szablony e-booków i CV

Podczas gdy wiele osób nadal czyta książki drukowane, publikowanie cyfrowe staje się coraz bardziej popularne w świecie mediów społecznościowych. Według Strategy analytics penetracja użytkowników osiągnie 15,9% do 2024 roku. Oznacza to, że eBooki już tu zostaną.

 

Twórz i sprzedawaj zasoby projektowe

 

Pisanie eBooków to jeden ze sposobów promowania swoich umiejętności i wiedzy w zakresie projektowania graficznego. Możesz stworzyć piękny przewodnik po brandingu produktu lub przewodnik krok po kroku po projektowaniu graficznym dla początkujących. Niezależnie od wybranej metody, nie ma wątpliwości, że Twoje eBooki będą sprzedawać się jak świeże bułeczki.
 

Patrząc na rynki internetowe, takie jak Creative Market czy Etsy, widać wyraźnie, że szablony e-booków cieszą się dużym zainteresowaniem. Przedsiębiorcy z różnych środowisk sprzedają co najmniej jedną jako część swojej marki, w tym osoby mające wpływ na media społecznościowe, twórcy i twórcy.

W rezultacie sprzedaż gotowych szablonów to doskonały sposób na generowanie pasywnego dochodu. Oprócz eBooków możesz również zajrzeć do sprzedaży szablonów CV online. Są one również dość popularne, ponieważ coraz więcej osób poszukujących pracy jest obecnie zaniepokojonych wyglądem i stylem swojego CV.

• Grafika i ilustracje

Grafiki i ilustracje, podobnie jak szablony projektów, można tworzyć i sprzedawać online. Ten rynek również szybko się rozwija, zapewniając doskonałą okazję do uzupełnienia dochodów.

Poniżej znajduje się kilka dobrych przykładów tego, co możesz sprzedać:

Przykłady: ilustracje 2D/3D, ikony, ikony animowane, ikony 3D, wzory, tekstury, tła, pędzle i obiekty 2D/3D itp.

 

Grafika i ilustracje


 

Sprzedając grafikę i ilustracje, nie musisz polegać wyłącznie na dużych platformach handlowych.

Możesz zbudować własną stronę internetową lub rynek, aby sprzedawać swoje zasoby. Kit8 i DrawKit to dwa doskonałe przykłady takich rynków internetowych.

 

• Fonty

 

Fonty są ważnym elementem każdej strony internetowej. Zwłaszcza teraz, gdy projektanci i programiści, a także Google, kładą nacisk na takie rzeczy, jak czytelność i użyteczność witryny. Fonty stały się ważną częścią nie tylko UX, ale także brandingu, co pomaga wyjaśnić rosnące zainteresowanie. To może być idealny moment dla niezależnych grafików, aby wkroczyli na pokład i sprzedawali swoje unikalne fonty.

 

Fonty

 

Niezliczone fantastyczne fontyi można kupić na platformach handlowych, takich jak Envato Elements. Spróbuj dowiedzieć się, jakie rodzaje czcionek są sprzedawane, a następnie spróbuj stworzyć coś porównywalnego lub wyjątkowego.

 

2) Dziel się wiedzą poprzez seminaria internetowe lub warsztaty

Jako grafik możesz zarabiać, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas webinarów lub warsztatów. Te formaty zapewniają doskonałą okazję do edukowania i inspirowania innych, jednocześnie zarabiając. Webinaria to seminaria online, które są zazwyczaj prowadzone za pomocą oprogramowania do wideokonferencji i mogą być prowadzone na żywo lub wcześniej nagrane. Z drugiej strony warsztaty są wydarzeniami osobistymi, podczas których uczestnicy mogą uczyć się i pracować z przedstawionym materiałem.

 

evenflow studio

 

Możesz zrobić dowolny kurs i sprzedawać go na dowolnej platformie.

 Poniżej wymieniono niektóre platformy, na których można sprzedawać Twoje kursy:

Udemy, SkillShare i Lynda.

Chcąc sprzedawać kursy, upewnij się, że zapewniasz rzeczywiste korzyści, a nie tylko zarabiasz pieniądze.

 

3) Sprzedawaj fizyczne prace projektowe

Sprzedaż fizycznych prac projektowych to świetny sposób dla grafika na zarobienie pieniędzy i zaprezentowanie swoich umiejętności. Może to obejmować elementy, takie jak odbitki, plakaty, koszulki, kubki i inne przedmioty przedstawiające Twoje projekty.

 

Sprzedawaj fizyczne prace projektowe

 

Istnieje wiele platform i rynków, na których można sprzedawać fizyczne prace projektowe, takie jak Society6, Redbubble i Zazzle. Platformy te umożliwiają przesyłanie projektów i sprzedawanie ich na różnych przedmiotach, zapewniając szeroką publiczność i ekspozycję na Twoje prace.

 

Sprzedawaj fizyczne prace projektowe  

 

Aby odnieść sukces w sprzedaży fizycznych prac projektowych, ważne jest, aby bardzo dobrze rozumieć trendy projektowe i tworzyć projekty, które są atrakcyjne wizualnie i odpowiednie dla docelowych odbiorców.

Dodatkowo dobrze jest mieć dobre zrozumienie procesu drukowania i najlepszych materiałów dla różnych typów produktów. Stworzenie silnej strategii marketingowej obejmującej promocję w mediach społecznościowych i nawiązywanie kontaktów z innymi artystami może również pomóc w zwiększeniu widoczności i przyciągnięciu klientów. Co więcej, tworzenie limitowanych edycji lub ekskluzywnych projektów, których nie można znaleźć na innych platformach, może również zwiększyć wartość i atrakcyjność Twoich projektów fizycznych.

 

4) Weź udział w konkursach projektowych

Grafik może poszerzyć swoje portfolio, zarabiać pieniądze i zyskać widoczność, biorąc udział w konkursach projektowych. Wiele firm, organizacji, a nawet indywidualnych przedsiębiorców organizuje konkursy projektowe, w których projektanci mogą zgłaszać swoje prace i rywalizować o nagrodę. 99Designs to popularna platforma do wyszukiwania konkursów projektowych.

Nagrody mogą być różne, od gotówki, kart podarunkowych i kuponów po prezentację na stronie internetowej firmy, na stronach mediów społecznościowych, a nawet szansę na współpracę z firmą. Poza tym wygrana w konkursie projektowym może być również świetnym sposobem na zbudowanie portfolio i zaprezentowanie swoich umiejętności projektowych potencjalnym klientom i pracodawcom.

 

Weź udział w konkursach projektowych

 

Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną w konkursie na projekt, ważne jest, aby dokładnie zbadać konkurs i firmę/organizację, która go prowadzi, i dostosować swoje projekty do ich konkretnych potrzeb. Przydatna jest również dobra znajomość najnowszych trendów projektowych i tworzenie projektów, które są atrakcyjne wizualnie, niepowtarzalne i pasują do tematu konkursu.

Ponadto przesłanie studium przypadku lub wyjaśnienie procesu projektowania może stanowić wartość dodaną do zgłoszenia. Na koniec ważne jest również zapoznanie się z warunkami konkursu, ponieważ niektóre z nich mogą mieć ograniczone prawa do korzystania z projektu po zakończeniu konkursu.

 

5) Możesz zostać konsultantem ds. projektowania

Doskonałą opcją dla grafika, aby czerpać zyski i wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie, jest praca jako konsultant projektowy. Jako konsultant ds. projektowania pracowałbyś z klientami, aby pomóc im zrozumieć i rozwiązać problemy związane z projektowaniem oraz poprawić komunikację wizualną. Może to obejmować doradztwo w zakresie brandingu, marketingu, projektowania stron internetowych i doświadczeń użytkowników.

Możesz zostać konsultantem ds. projektowania

 

Aby zostać konsultantem projektowym, ważne jest zrozumienie zasad projektowania i umiejętność skutecznego komunikowania się z klientami. Ponadto korzystne jest posiadanie szerokiego doświadczenia w pracy z różnymi klientami i branżami. Zbudowanie silnego portfolio i stworzenie profesjonalnej strony internetowej może również pomóc w zaprezentowaniu swoich umiejętności i przyciągnięciu klientów.

Konsultant projektowy może pobierać opłaty za godziny lub według projektu i rozliczać klientów za czas poświęcony na pracę nad ich projektami. Ważne jest, aby nawiązać jasną komunikację i wcześnie określić oczekiwania, aby zapewnić płynną współpracę. Ważne jest również, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami w projektowaniu i rozwojem branży, aby móc udzielać klientom odpowiednich i wartościowych porad.

 

6) Utwórz produkt / narzędzie

Tworzenie narzędzia lub produktu to kolejne niesamowite pasywne źródło dochodu dla projektantów. Oczywiście nie mówię o rozwijaniu dużego produktu lub oprogramowania. Ogólnie mam na myśli wytwarzanie prostych przedmiotów użytkowych lub produktów.

Przykłady: generator wyzwań projektowych, generator obiektów Blob Generator lub narzędzie takie jak SocialSizes to tylko kilka przykładów tych narzędzi.

 

Utwórz produkt / narzędzie

 

Jako grafik prawdopodobnie masz wyjątkową perspektywę i zrozumienie projektowania, które może prowadzić do tworzenia wartościowych i innowacyjnych produktów. Może to obejmować oprogramowanie lub aplikacje do projektowania, samouczki dotyczące projektowania i produkty związane z projektowaniem.

Aby stworzyć udany produkt lub narzędzie, ważne jest, aby zidentyfikować potrzebę lub problem w branży projektowej, który może rozwiązać Twój produkt lub narzędzie. Tworzenie strony internetowej lub kampanii marketingowej w celu promowania produktu i udostępniania go do zakupu online może również pomóc w zwiększeniu widoczności i przyciągnięciu klientów. Ponadto zbieranie informacji zwrotnych od beta testerów może pomóc w ulepszeniu i optymalizacji produktu przed jego wydaniem, co może prowadzić do większego sukcesu.

Tworzenie produktu lub narzędzia może również służyć jako sposób na zaprezentowanie swoich umiejętności projektowych, portfolio i stworzenie własnej marki. Dodatkowo może to być również sposób na zarabianie pasywnego dochodu, z ciągłą sprzedażą i aktualizacją produktu w czasie.

 

7) Sprzedawaj niestandardowe pakiety brandingowe na sprzedaż

Pakiet brandingowy zwykle obejmuje projekt logo, paletę kolorów, typografię i wytyczne dotyczące identyfikacji wizualnej. Pakiety te mogą być dostosowane do konkretnych branż i odbiorców docelowych i mogą być skutecznym rozwiązaniem dla małych firm, start-upów i przedsiębiorców.

Aby stworzyć udane pakiety brandingowe, niezbędne jest dogłębne zrozumienie zasad brandingu i umiejętność tworzenia spójnych i atrakcyjnych wizualnie projektów. Ponadto korzystne jest również doświadczenie w pracy z różnymi klientami i branżami oraz umiejętność skutecznego komunikowania się z nimi podczas całego procesu projektowego. Zbudowanie silnego portfolio i stworzenie profesjonalnej strony internetowej może również pomóc w zaprezentowaniu swoich umiejętności i przyciągnięciu klientów.

Ważne jest, aby wcześnie nawiązać jasną komunikację i określić oczekiwania, aby zapewnić płynną współpracę i móc zapewnić klientowi kompleksowy i skuteczny pakiet brandingowy, który pomoże mu założyć i wypromować swoją firmę. Ponadto ważne jest również, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami w zakresie brandingu i rozwojem branży, aby móc udzielać klientom odpowiednich i wartościowych porad.

 

 • Projekt Logo 

 

Projekt Logo 

 

Poza tym dobrze jest również dobrze zrozumieć proces drukowania i najlepsze materiały dla różnych typów produktów. Tworzenie różnorodnych materiałów do druku, które mogą być atrakcyjne dla różnych segmentów rynku, takich jak artykuły stacjonarne dla domu, dzieci lub biura, może również zwiększyć bazę klientów.
 

 

8) Twórz i sprzedawaj materiały do ​​​​druku.

Materiały do ​​wydrukowania to pliki cyfrowe, które klient może wydrukować i mogą zawierać takie elementy, jak plakaty, zaproszenia, karty, strony do planowania i inne. Można je sprzedawać za pośrednictwem internetowych platform handlowych, takich jak Etsy, lub za pośrednictwem własnej strony internetowej lub platform mediów społecznościowych. Przykłady: Twórz przyciągające wzrok plakaty, karty i inne elementy do wydrukowania, takie jak artykuły papiernicze, obrazy, kalendarze i inne. Możesz przyjmować zamówienia klientów lub sprzedawać te przedmioty online jako cyfrowe pliki do pobrania.

 

Poza tym dobrze jest również dobrze zrozumieć proces drukowania i najlepsze materiały dla różnych typów produktów. Tworzenie różnorodnych materiałów do druku, które mogą być atrakcyjne dla różnych segmentów rynku, takich jak artykuły stacjonarne dla domu, dzieci lub biura, może również zwiększyć bazę klientów.

 

Projekt Logo 

 

Sprzedając materiały do ​​wydrukowania, ważne jest, aby zaprezentować wysoką jakość i użyteczność projektów, dostarczając wyraźne i dobrze oświetlone zdjęcia, a także szczegółowe opisy produktów i recenzje klientów, które mogą również zwiększyć widoczność i reputację Twoich materiałów do wydrukowania. Promowanie ich za pośrednictwem mediów społecznościowych, marketingu e-mailowego lub innych platform w celu dotarcia do docelowych odbiorców może zwiększyć sprzedaż.

 

9) Sprzedawaj swoją pracę jako NFT

Non-Fungible Tokens (NFT) to zasoby cyfrowe, które są unikalne i nie można ich replikować ani wymieniać na identyczny przedmiot. Jako grafik możesz tworzyć i sprzedawać dzieła sztuki cyfrowej, animacje, filmy, modele 3D i inne zasoby cyfrowe jako NFT. Można je sprzedawać na platformach takich jak OpenSea, Rarible i SuperRare.

Kluczowe znaczenie ma dogłębne zrozumienie zarówno medium, w którym tworzysz, jak i świata sztuki cyfrowej, aby tworzyć wspaniałe NFT. Pomocna jest również znajomość technicznych wymagań wstępnych dotyczących tworzenia NFT, takich jak typy plików i metadane.

 

Sprzedawaj swoją pracę jako NFT

 

Sprzedając swoją pracę jako NFT, ważne jest, aby pokazać wyjątkowość i ekskluzywność zasobu cyfrowego, co może zwiększyć jego wartość dla kupujących. Co więcej, promowanie NFT za pośrednictwem mediów społecznościowych, marketingu e-mailowego lub innych platform w celu dotarcia do docelowych odbiorców może również zwiększyć widoczność i sprzedaż. Ważne jest również, aby znać warunki platformy oraz wymogi prawne i regulacyjne obowiązujące w jurysdykcji, w której sprzedajesz NFT.

 

10) Pracuj z klientami jako wolny strzelec

Współpraca jako freelancer z klientami może być dla grafika idealnym miejscem do zarabiania pieniędzy przy jednoczesnym zdobywaniu doświadczenia w różnych projektach i branżach. Freelancing umożliwia pracę w oparciu o projekt po projekcie, dając swobodę i elastyczność w wyborze projektów, które są zgodne z Twoimi zainteresowaniami i celami.

Aby skutecznie pracować jako freelancer z klientami, musisz mieć dobry profil i profesjonalną stronę internetową, aby podkreślić swoje umiejętności i przyciągnąć klientów.

Fiverr i Upwork to najlepsze platformy do pracy jako freelancer z klientami.

 

 

Przydatna jest również pełna świadomość prawnych i finansowych aspektów pracy jako freelancer, w tym sposobu sporządzania umowy, sposobu płacenia klientom i obsługi podatków. Ponadto wdrożenie procesu, takiego jak wdrażanie klienta, określanie kamieni milowych i rezultatów, może również pomóc w skutecznym i wydajnym zarządzaniu projektem. To było 10 najlepszych kreatywnych sposobów sprzedaży i zarabiania dodatkowego dochodu online.

Wniosek:

Zarabianie 1000 USD miesięcznie jako grafik w 2023 roku jest z pewnością możliwe do osiągnięcia dzięki odpowiednim umiejętnościom, silnemu portfolio i dobremu zrozumieniu branży. Grafik może zarabiać na różne sposoby, takie jak freelancing, znalezienie pracy w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, założenie firmy i wiele innych.

Jako grafik możesz wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę do tworzenia zasobów, które mogą na bieżąco generować dochód. Może to obejmować tworzenie i sprzedawanie szablonów projektów, uruchamianie witryny członkowskiej oraz tworzenie i sprzedawanie kursów projektowania.

Ponadto korzystanie z różnych platform i rynków, takich jak rynki online, własna strona internetowa lub media społecznościowe, może zwiększyć Twoją widoczność i zasięg.

W związku z tym budowanie silnej marki osobistej i profesjonalnej strony internetowej, aby zaprezentować swoją pracę i usługi, może również przyciągnąć potencjalnych klientów.

Nawiązywanie kontaktów z innymi projektantami i przedsiębiorcami może otworzyć nowe możliwości i nawiązać współpracę, która pomoże Ci zarobić 1000 USD miesięcznie jako grafik w 2023 roku.

Potrzebujesz grafiki, brandingu, ilustracji lub obrazu do Twojego wnętrza?

Napisz do nas evenflowstudio@gmail.com 

na pewno pomożemy!