6th January 2025, Website
Przedłużająca się pandemia stanowi poważną przeszkodę dla wielu zawodów i przedsiębiorstw. Na szczęście artyści znaleźli wyjście z sytuacji – coraz chętniej i częściej wystawiają swoje prace w sieci
Sprzedaż sztuki zawsze jest trudna i nigdy nie jest to zajęcie skierowane do masowego odbiorcy. Dlatego warto sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by promować swoje prace i dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. Świetnym pomysłem na promocję swojej twórczości w sieci jest stworzenie autorskiej strony internetowej oraz prowadzenie fanpage’ów w serwisach społecznościowych. Jednak walka o uwagę klienta często wymaga dodatkowych starań. Warto wystawić swoje prace w internetowych serwisach aukcyjnych oraz grupach dedykowanych promocji sztuki, a także w wirtualnych galeriach i na platformach. Ich wybór jest naprawdę szeroki. Oto kilka przykładów takich miejsc:
To największy i najbardziej znany serwis aukcyjny w Polsce. Korzystają z niego zarówno kolekcjonerzy, handlarze, sklepy, jak i prywatne osoby. Możliwa jest sprzedaż poprzez licytacje lub bardziej popularną opcję Kup Teraz. Przejrzysty regulamin oraz jasne zasady sprawiają, że założenie konta i jego obsługa są bardzo proste. Za dokonaną sprzedaż platforma pobiera prowizję, w niektórych kategoriach płaci się także za wystawienie przedmiotu.
Założony 25 lat temu serwis działa w 37 krajach. W Polsce funkcjonuje od 15 lat. Opiera się na podobnych zasadach jak inne platformy aukcyjne, zapewniając opiekę i bezpieczeństwo transakcji swoim klientom. Podobnie jak w przypadku innych serwisów aukcyjnych, minusem może być trudność dotarcia do potencjalnego klienta z uwagi na bardzo dużą konkurencję oraz wielość kategorii sprzedawanych przedmiotów, od sztuki po przedmioty codziennego użytku.
Obok swojej szerokiej oferty tworzenia sztuki, reklamy czy projektów graficznych, studio stworzyło miejsce szczególnie przyjazne artystom. Bardzo chętnie współpracujemy z nowymi twórcami, prezentując ich dokonania zarówno na swojej stronie, jak i w wielu innych miejscach w sieci. Taka współpraca ma tę zaletę, że studio bardzo troszczy się o profesjonalną reklamę i promocję sztuki twórców, którzy znaleźli się pod naszymi skrzydłami. Obecnie Evenflow studio przyjmuje nowych artystów do współpracy, więc próbujcie szczęścia i wysyłajcie swoje portfolio.
Wyślij e-mail, aby dołączyć do Galerii Artystów EFS.
Na platformie znajdziemy cały wachlarz ofert: przedmioty użytkowe, ubrania, przedmioty kolekcjonerskie, sztukę, czy materiały i przybory do rękodzieła. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednią kategorię. Warto zapoznać się z tabelą opłat, ponieważ platforma pobiera prowizje od wystawienia przedmiotu, sprzedaży, a także opłatę za przelew. Płatne są także różne rodzaje kampanii reklamowych.
Sztuka nie zna granic, dlatego twórcy chętnie korzystają z możliwości, jakie dają im zagraniczne platformy dedykowane sprzedaży sztuki. ArtPal jest jednym z największych serwisów tego rodzaju. Oferuje sprzedaż i kupno prac z każdej gałęzi sztuki. Obsługa serwisu jest bardzo łatwa, podobnie jak założenie konta, stworzenie galerii i sprzedaż. Ważną zaletą platformy jest to, że nie pobiera od artystów żadnych opłat ani prowizji.
Ta popularna strona, zarządzana przez specjalistów z Holandii, ma mocną pozycję w wyszukiwarkach internetowych. Międzynarodowa oferta obejmuje malarstwo, rysunek, rzeźbę, design, biżuterię i fotografię w różnych przedziałach cenowych. Zakładając swoją stronę na platformie trzeba się liczyć ze stałą comiesięczną opłatą. Wersja podstawowa to koszt niespełna 2 euro miesięcznie. Dostępne są także opcje standard oraz premium.
Interesujące miejsce dla wszystkich miłośników sztuki współczesnej. Platforma wystawia malarstwo, fotografię, tkaninę, rzeźbę, a także biżuterię, autorskie ubrania, czy rękodzieło powstałe z recyklingu. Plusem jest osobna zakładka, w której można zapoznać się z opiniami klientów. Platforma pobiera prowizję od sprzedaży, poza tym nie ma dodatkowych opłat.
Pepiniera promuje sztukę współczesną, przede wszystkim dzieła z nurtu malarstwa figuratywnego, postmodernistycznego, nawiązującego do surrealizmu oraz realizmu magicznego. Szeroka oferta prac uporządkowana jest w przejrzystych kategoriach. Galeria nawiązuje współpracę tylko z profesjonalnymi artystami, pobierając prowizję od sprzedanych prac.
PERSONALART promuje twórczość z zakresu grafiki, malarstwa, rzeźby, inkografii i fotografii. Towarzystwo uznanych twórców na stronie może onieśmielać – znajdziemy tu prace m.in. Jerzego Nowosielskiego, Edwarda Dwurnika czy Igora Mitoraja. Dlatego nie dziwi, że galeria bardzo starannie dobiera artystów do współpracy, kierując swoją ofertę wyłącznie do twórców profesjonalnych – absolwentów uczelni artystycznych.
Wystawiając prace w nowopowstałych, kameralnych galeriach możemy liczyć na znacznie większe zainteresowanie właściciela oraz indywidulane podejście do promocji naszej twórczości, i to nie tylko w internecie, ale także w postaci wystaw. Galeria oferuje promocję, pośrednictwo w sprzedaży oraz wsparcie prawne podczas zawierania transakcji. Strona internetowa jest jeszcze w budowie, ale już prężnie działa w social mediach.
Wyślij e-mail, aby dołączyć do Galerii Artystów CG.