← Wszystkie blogi

10 najlepszych stron internetowych do sprzedaży dzieł sztuki online

24th September 2021, Website

Przedłużająca się pandemia stanowi poważną przeszkodę dla wielu zawodów i przedsiębiorstw. Na szczęście artyści znaleźli wyjście z sytuacji – coraz chętniej i częściej wystawiają swoje prace w sieci

 

evenflow gallery

 

Sprzedaż sztuki zawsze jest trudna i nigdy nie jest to zajęcie skierowane do masowego odbiorcy. Dlatego warto sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by promować swoje prace i dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. Świetnym pomysłem na promocję swojej twórczości w sieci jest stworzenie autorskiej strony internetowej oraz prowadzenie fanpage’ów w serwisach społecznościowych. Jednak walka o uwagę klienta często wymaga dodatkowych starań. Warto wystawić swoje prace w internetowych serwisach aukcyjnych oraz grupach dedykowanych promocji sztuki, a także w wirtualnych galeriach i na platformach. Ich wybór jest naprawdę szeroki. Oto kilka przykładów takich miejsc:

 

Allegro

 

allegro

 

To największy i najbardziej znany serwis aukcyjny w Polsce. Korzystają z niego zarówno kolekcjonerzy, handlarze, sklepy, jak i prywatne osoby. Możliwa jest sprzedaż poprzez licytacje lub bardziej popularną opcję Kup Teraz. Przejrzysty regulamin oraz jasne zasady sprawiają, że założenie konta i jego obsługa są bardzo proste. Za dokonaną sprzedaż platforma pobiera prowizję, w niektórych kategoriach płaci się także za wystawienie przedmiotu.

Utwórz konto sprzedażowe

 

Ebay

 

ebay

 

Założony 25 lat temu serwis działa w 37 krajach. W Polsce funkcjonuje od 15 lat. Opiera się na podobnych zasadach jak inne platformy aukcyjne, zapewniając opiekę i bezpieczeństwo transakcji swoim klientom. Podobnie jak w przypadku innych serwisów aukcyjnych, minusem może być trudność dotarcia do potencjalnego klienta z uwagi na bardzo dużą konkurencję oraz wielość kategorii sprzedawanych przedmiotów, od sztuki po przedmioty codziennego użytku.

Utwórz konto sprzedażowe

 

Evenflow Studio

 

evenflow-obrazy

Obok swojej szerokiej oferty tworzenia sztuki, reklamy czy projektów graficznych, studio stworzyło miejsce szczególnie przyjazne artystom. Bardzo chętnie współpracujemy z nowymi twórcami, prezentując ich dokonania zarówno na swojej stronie, jak i w wielu innych miejscach w sieci. Taka współpraca ma tę zaletę, że studio bardzo troszczy się o profesjonalną reklamę i promocję sztuki twórców, którzy znaleźli się pod naszymi skrzydłami. Obecnie Evenflow studio przyjmuje nowych artystów do współpracy, więc próbujcie szczęścia i wysyłajcie swoje portfolio. 

Wyślij e-mail, aby dołączyć do Galerii Artystów EFS.

 

 

Etsy

 

etsy

 

Na platformie znajdziemy cały wachlarz ofert: przedmioty użytkowe, ubrania, przedmioty kolekcjonerskie, sztukę, czy materiały i przybory do rękodzieła. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednią kategorię. Warto zapoznać się z tabelą opłat, ponieważ platforma pobiera prowizje od wystawienia przedmiotu, sprzedaży, a także opłatę za przelew. Płatne są także różne rodzaje kampanii reklamowych.

Utwórz konto sprzedażowe

 

Artpal

 

artpal

 

Sztuka nie zna granic, dlatego twórcy chętnie korzystają z możliwości, jakie dają im zagraniczne platformy dedykowane sprzedaży sztuki. ArtPal jest jednym z największych serwisów tego rodzaju. Oferuje sprzedaż i kupno prac z każdej gałęzi sztuki. Obsługa serwisu jest bardzo łatwa, podobnie jak założenie konta, stworzenie galerii i sprzedaż. Ważną zaletą platformy jest to, że nie pobiera od artystów żadnych opłat ani prowizji.

Utwórz konto sprzedażowe

 

Online Gallery

 

onlinegallery

Ta popularna strona, zarządzana przez specjalistów z Holandii, ma mocną pozycję w wyszukiwarkach internetowych. Międzynarodowa oferta obejmuje malarstwo, rysunek, rzeźbę, design, biżuterię i fotografię w różnych przedziałach cenowych. Zakładając swoją stronę na platformie trzeba się liczyć ze stałą comiesięczną opłatą. Wersja podstawowa to koszt niespełna 2 euro miesięcznie. Dostępne są także opcje standard oraz premium. 

Utwórz konto sprzedażowe

 

Haloart

 

haloart

 

Interesujące miejsce dla wszystkich miłośników sztuki współczesnej. Platforma wystawia malarstwo, fotografię, tkaninę, rzeźbę, a także biżuterię, autorskie ubrania, czy rękodzieło powstałe z recyklingu. Plusem jest osobna zakładka, w której można zapoznać się z opiniami klientów. Platforma pobiera prowizję od sprzedaży, poza tym nie ma dodatkowych opłat.

Utwórz konto sprzedażowe

 

 

Pepiniera

 

pepiniera

 

Pepiniera promuje sztukę współczesną, przede wszystkim dzieła z nurtu malarstwa figuratywnego, postmodernistycznego, nawiązującego do surrealizmu oraz realizmu magicznego. Szeroka oferta prac uporządkowana jest w przejrzystych kategoriach. Galeria nawiązuje współpracę tylko z profesjonalnymi artystami, pobierając prowizję od sprzedanych prac.

Utwórz konto sprzedażowe

 

 

Personalart

 

persoalart

 

PERSONALART promuje twórczość z zakresu grafiki, malarstwa, rzeźby, inkografii i fotografii. Towarzystwo uznanych twórców na stronie może onieśmielać – znajdziemy tu prace m.in. Jerzego Nowosielskiego, Edwarda Dwurnika czy Igora Mitoraja.  Dlatego nie dziwi, że galeria bardzo starannie dobiera artystów do współpracy, kierując swoją ofertę wyłącznie do twórców profesjonalnych – absolwentów uczelni artystycznych.

Utwórz konto sprzedażowe

 

 

Czapski Gallery

 

czapski

 

Wystawiając prace w nowopowstałych, kameralnych galeriach możemy liczyć na znacznie większe zainteresowanie właściciela oraz indywidulane podejście do promocji naszej twórczości, i to nie tylko w internecie, ale także w postaci wystaw. Galeria oferuje promocję, pośrednictwo w sprzedaży oraz wsparcie prawne podczas zawierania transakcji. Strona internetowa jest jeszcze w budowie, ale już prężnie działa w social mediach.

Obraz na zamówienie

Wyślij e-mail, aby dołączyć do Galerii Artystów CG.