← Wszystkie blogi

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE DOMU Z EVENFLOW STUDIO

5th October 2023, Boże Narodzenie

Za chwilę święta! Czas pomyśleć o tym, jak przyozdobić swój dom! Mamy dla Was dobrą wiadomość: nadchodzi magiczny czas, gdy wszystkie chwyty są dozwolone, a słowo przesada nie istnieje! 

Wszyscy najlepiej czujemy się w estetycznych, gustownych wnętrzach, chociaż dla każdego z nas oznacza to coś innego. Nadchodzi ten szczególny moment w roku, kiedy poświęcamy szczególnie wiele uwagi otoczeniu, w którym na co dzień żyjemy. W grudniu nawet minimaliści poddają się szałowi dekorowania. I bardzo dobrze! Święta, 
zwłaszcza w Polsce, mają to do siebie, że umiar nie jest tu w cenie.

 

image from Freepik


Nie tylko od święta


Wielkość i kształt pomieszczeń, kolor ścian, meble, to dopiero podstawa. Wiadomo, że charakter wnętrza tworzą przede wszystkim przemyślane dodatki. Oryginalna ceramika, nastrojowa lampa, stylowy wieszak na ubrania czy odpowiednio dobrane poduszki nadają domowi klimat i wiele mówią o jego mieszkańcach. Grudzień to doskonały moment, żeby zadbać nie tylko o chwilowy wystrój domu, który zniknie zaraz po świętach, ale także o ten, który zostanie z nami na dłużej. Sprawmy sobie prezent w postaci starannie oprawionego portretu czy fotografii bliskiej osoby lub wybranego zgodnie z naszymi upodobaniami obrazu. Na szczęście minęły czasy, gdy malarstwo było ekskluzywnym produktem dostępnym tylko dla wybranych. Dzisiaj na sztukę stać praktycznie każdego, zwłaszcza że twórcy, sklepy czy galerie oferują nam atrakcyjne rabaty i promocje. Nie wierzycie? Zajrzyjcie tutaj: evenflow studio

 
jason-leung-B0eqhtXJeLs-unsplash


W zgodzie ze sobą


Jednak święta to święta i mają swoje szczególne wymagania. Na szczęście przyozdobienie domu nie musi być ani czasochłonne, ani kosztowne. Liczy się dobry pomysł. Jaki? Wszystko jest kwestią gustu. Może lubicie formy proste i eleganckie, połączenie np. bieli i złota lub srebra, a może bardziej odpowiadają Wam wełniane kocyki i kolorowe szydełkowe poduszki, girlandy i sztuczny śnieg na parapecie. Jedni dekorują pojedynczy pokój, inni rozwlekają dekoracje po ogródkach i klatkach schodowych. Magia świąt polega między innymi na tym, że wszystko jest dozwolone i właściwie nie można przesadzić.

 
 
roberto-nickson-44Ca9zfFXjg-unsplash

 

Dobrym pomysłem będzie także sprawienie przyjemności najmłodszym i wspólne stworzenie wyjątkowych ozdób. To będzie świetna zabawa! Jeśli nie macie pomysłu, jak zacząć i jakie materiały przygotować, zajrzyjcie tutaj:

 


Wyjątkowy zapach


Już sama orientacja na świąteczne kolory, takie jak zieleń i czerwień, czyni klimat. Zgrabny stroik lub wieniec ze świerkowych gałązek, kilka piernikowych zawieszek i od razu jest magicznie. Do tego ozdoby z orzechów, szyszek i patyków, z dodatkiem suszonych plasterków pomarańczy, goździków i lasek cynamonu… Takie naturalne dekoracje nie tylko świetnie budują świąteczną atmosferę, ale też pięknie pachną. Bliscy pewnie ucieszą się, gdy niektóre ozdoby wzbogacimy o czekoladowe bombki i figurki. Zwłaszcza dzieci uwielbiają natykać się na takie słodkie niespodzianki.

 

image from Freepik
 

Nie zapomnij odpocząć

 
Pamiętajmy więc, wpadając w szał świątecznych przygotowań, że nie potrzebujemy wcale wydawać pieniędzy na góry plastikowych ozdób z supermarketu. Nie musimy też przeładowywać wnętrza, żeby uzyskać świąteczny klimat (chociaż możemy, i kto nam zabroni, w końcu jest to taki czas w roku, gdy większość z nas kocha pretensjonalność). Nie ma żadnych reguł, które by mówiły, że dwanaście filcowych aniołków jest w porządku, ale trzynasty to już przesada. Obowiązuje tylko jedna zasada: efekt końcowy ma Wam się podobać. Jeśli urządziliście sobie dom, w którym czujecie się dobrze, macie ochotę usiąść z kubkiem grzanego wina i kotem na kolanach, poczytać książkę, albo pogawędzić z kimś bliskim i wreszcie nigdzie nie pędzić, to znaczy, że Wam się udało.