Blog Detail

SZUKASZ AGENCJI REKLAMOWEJ KONIECZNIE WEŹ POD UWAGE TYCH KILKA RZECZY

8th March 2020, Reklama

Jak wiecie, odpowiednio przygotowane materiały graficzne są ważnym elementem sukcesu naszej marki. Do tego jednak trzeba dobrego specjalistę, który zaprojektuje i stworzyć coś specjalnego dla nas. Najczęściej firmy decydują się na współpracę z agencjami reklamowymi i graficznymi - jak znaleźć odpowiednie dla nas? Co należy wziąć pod uwagę?
 

Poznać swoją konkurencję

Znasz powiedzenie „Trzymaj swoich przyjaciół blisko, ale jeszcze bliżej swoich wrogów”? W biznesie jest tak samo z konkurencją - trzeba wiedzieć, co robi, co jej branding wygląda , jakie są jego dotychczasowe osiągnięcia i trendy w danej branży są. To ma wpływ na kierunek wziąć w swojej działalności, będzie można zobaczyć punkt, w którym można wyróżnić się od innych, stanie się źródłem inspiracji .
 

Zrobić badania rynku

Zrobić dokładne badania, przeglądu portfela różnych agencji , sprawdzić swoje aktualne projekty i referencje, albo poprosić rekomendacji swoich znajomych - nie tylko patrzeć na opisach, opierają się na faktach i zaleceń.
 

Tailor agencję do swoich potrzeb

Nie każdy oferty agencja reklamowa z tym samym. Czy pracujesz więcej cyfrowo? Szukasz specjalistów drukowania? A może zależy Ci na działania twórcze i nietradycyjnych? Dostosowanie agencja do swoich potrzeb i rodzaju działalności.
 

Zapoznania się z wizją i celami agencji

Dobra współpraca to taka, w której obie strony dają takie same fale i zrozumieć swoje cele. Sprawdź, co jest wizja i misja agencji, który chcesz zastosować, czy podejść Państwo projekty i działają podobnie, czy masz wygląd zbieżny w projektowaniu i jej rolę w biznesie.
 

Poznaj ludzi odpowiedzialnych za projekt

Agencja jest partnerem i pomocnikiem, więc postarać się o dobre relacje z ludźmi, którzy będą odpowiedzialni za projekt. Porozmawiaj z nimi, wymiany opinii, budować atmosferę wzajemnego zaufania i sympatii. Dobra energia z pewnością będą widoczne w końcowym projekcie!
 

Zacznij od mniejszych zadań

Na początku współpracy, zacząć od czegoś mniejszego . Dzięki temu można budować dobre relacje, poznać siebie i wypracować swoją pracę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i oczekiwaniami, dalsze działania będą naturalną koleją rzeczy.
 

Przygotuj dobry brief

Nawet najlepszy i najbardziej profesjonalny agencja nie może nic zrobić, jeśli nie powiedzieć, co trzeba. Przygotuj dobry brief - mówią w nim o swojej marki, cele, grupy odbiorców, oczekiwań i założonym budżetem. Będzie to służyć nie tylko Agencji, ale także - będzie analizować swoich potrzeb, mocnych i słabych stron marki, skupienie się na to, co jest najważniejsze. Jeśli coś jest niejasne, agencja poprosi o wyjaśnienia, a poprzez rozmowy, będzie budować wspólny kierunek.
 

Dbać o informacje zwrotne i dobrych stosunków

Wymiana doświadczeń w trakcie realizacji projektu, co poszło dobrze, a co musi być rafinowane lub poprawie. Dla obu stron, będzie to okazja do rozwijania i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych, a także wielki podstawą do kontynuowania współpracy w przyszłości.

Przekonanie o konieczności dbania wzornictwa w firmie? Zapraszamy do 
www.evenflowstudio.com - pomożemy Ci w realizacji swoich marzeń i osiągnięcie sukcesu.