← Wszystkie blogi

7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH DESIGN JEST POTRZEBNY W BIZNESIE

12th December 2020, Reklama

 

Jak cię widzą, tak cię piszą – mawia znane wszystkim przysłowie. Mądrość ta sprawdza się nie tylko w życiu osobistym, lecz także w biznesie. Konkurencja na rynku jest niezwykle duża, a w dzisiejszych czasach często wygrywa nie ten, kto ma najwyższą jakość czy najlepsze ceny, ale ten, kto potrafi odpowiednio zaprezentować się klientowi i przykuć jego uwagę.
Odpowiednio przygotowane materiały graficzne dla danej marki (takie jak logo firmy, wizytówki, strony internetowe, ulotki, broszury, itd.) i kreatywny design to niezwykle istotne elementy, wpływające na sukces firmy, jej rozpoznawalność i popularność. Nowoczesny biznes doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywają i z jakich powodów warto w nie zainwestować.
 

1.  Profesjonalne logo to znak rozpoznawczy firmy

Nie trzeba na nie długo patrzeć, by wiedzieć z kim i z czym mamy do czynienia – na tym polega oddziaływanie dobrze zaprojektowanego logo. Widząc profesjonalne logo, widzimy nie tylko obrazek, ale stojącą za nią markę i jej ofertę.


 
efs

   logo designed by Rob_Janoff
 

      

2. Dobra grafika może zwiększyć sprzedaż

Unikatowa grafika, kreatywny design, profesjonalizm widoczny w każdym detalu – to ludzi kręci, przyciąga i zatrzymuje z daną marką na dłużej. Przykładów nie trzeba szukać daleko – popatrzcie chociażby na giganta z jabłkiem. Dobry design i wyjątkowa grafika to najważniejszy krok w drodze do sprzedażowego sukcesu.
 
reklama studio poznan
The design by Management Institue
 

3. Estetyka projektów świadczy o jakości

Dopracowane w każdym szczególe projekty graficzne, spójne ze sobą, a przy tym kreatywne i wyróżniające się wśród innych marek to najlepszy znak wysokiej jakości, który przekonuje klientów do wybrania właśnie tej firmy i daje im pewność dobrej decyzji.

 
Studio Reklama, Branding, Sztuka & Projekty Poznań
 
 
 

4. Design = przesłanie

Kolory, kształty i elementy znajdujące się na projekcie graficznym to forma komunikatu, oddziaływania na odbiorcę. Profesjonalny projektant dobrze wie, co marka chce przekazać swoim klientom i jakie emocje w nich wywołać poprzez dany projekt.
 
 
reklama studio
The logo image via storyboard.com
 

 

 5. Projekty graficzne podnoszą profesjonalizm marki

 

Estetyczne, dopracowane i spójne ze sobą projekty graficzne, które wywierają pozytywne wrażenie na odbiorcach to oznaka posiadania strategii, planowego działania i wyznaczania celów – nic lepiej nie da klientom pewności i przekonania o naszym profesjonalizmie.
 
Tożsamość marki studio poznań
 

6. Dobry projekt ułatwia zrozumienie treści

Długie i rozwlekłe opisy? Nużące instrukcje? Nie ma takiej potrzeby! Odpowiedni projekt graficzny może pomóc w wyjaśnieniu potrzebnych treści i ułatwi ich przyswojenie klientowi. Siła tkwi w profesjonalnej grafice!
 
 
Tożsamość marki studio poznań
Steve Jobs said it all. Design is as much about the mechanics as it is about aesthetics. Image via Startup Quote.
 

7. Projekty graficzne łączą ludzi

Pracownicy posiadający stronę internetową firmy, profesjonalne wizytówki, a także gadżety z logo marki, czują się bardziej związani ze swoim miejscem pracy i zyskują firmową tożsamość. Z kolei dla klientów posiadanie produktu z danym logo może stać się wyznacznikiem pewnego poziomu życia, modną koniecznością lub okazją do pokazania swojego światopoglądu.
 
 

     

Przekonani o potrzebie zadbania o design w swoim biznesie? Zapraszamy na studio brandingowe – pomożemy Wam w spełnieniu marzeń i osiągnięciu sukcesu. 

Powiązane blogi